Reklama - odkazy

Vestavěné skříně Stako

Kvalitní, skvěle řešené a zároveň designově povedené vestavěné skříně, šatny, dělící příčky či obývací sestavy naší firmy Stako zhodnotí Váš dům či byt.


Vestavěné skříně na míru

Vestavěné skříně a šatní skříně vyrábíme ve firmě AMONIT interiéry s.r.o. již sedm let a s výrobou máme bohaté zkušenosti. Působíme zejména v Praze, kde nás můžete navštívit ve vzorkové prodejně u stanice metra Háje.


Pozor na provize

Pronájem bytu? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům.


Moderní design kanceláří pro malé i velké firmy


Investiční zlato vám pomůže zhodnotit váš majetek.


Vyrábíme pro vás vestavěné skříně na míru s 5 letou zárukou.


Gold kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Gold kaufen Dresden. Goldpreis derzeit alle 10 Minuten.


Moderní kuchyně Praha s doživotní zárukou na kování. Realizace do 1 měsíce od zaměření.

Vše co potřebujete vědět o zlatě

16.12.12

Zlato je jemná, hustá, poddajný, lesklý a tažný kov, který je symbolem chemická značka "Au" a má atomové číslo 79. Barva zlata je jasně žlutý a byl tradičně považován za jeden z nejvíce atraktivních a drahé prvky všech dob. Barva zlata je taková, že nereaguje na oxidační vody a vzduchu. Zlato je v zásadě přechodový kov a patří do skupiny 11 v chemickém série. To je také jeden z nejméně reaktivních prvků, a to je hlavní důvod, proč je zlato vytvarována do různých tvarů šperků, jako náhrdelník, náramky, náušnice atd. Zlato ve své nejčistší podobě je projevily jako 24 kt, což je téměř 99,9% čistota. Zlato šperky mohou být různého karátového jako 22k, 18k nemá apod. Zlaté šperky nedošlo k poškození snadno, a proto jsou často dědí z generace na generaci.

Vše co potřebujete vědět o zlatě

Ačkoliv zlato je vzácný prvek přesto se nachází v různých částech světa v podobě zrn nebo nugety ve skalách, náplavy, žil a mnoha dalších místech. Zlato je také s telluru, ale ty jsou vzácné případy. Gold může být rozpuštěna v alkalických roztocích, jako kyanidu a aqua regia, který je lépe známý jako nitroskupiny kyseliny chlorovodíkové. Mnohokrát, když zlato odmítá vyjít přirozeně, je kyanid používán ve zlatých dolech pro extrakci.

Zlato může také být rozpuštěna ve rtuti, která má za následek vznik amalgámových slitin, ale není to vůbec rozpustný v kyselině dusičné. Musíte mít slyšel o termínu acid test. Toto byl vynalezen po představě zlata je rozpuštěného s obecnými kovy a stříbra. Tato vlastnost byla neznámá pro lidi, kteří se podíleli na těchto experimentů. Vzhledem k tomu, zlato je velmi cenný kov není široce pro výrobu šperků. Do dnešní doby téměř 1,65,000 tun zlata byl těžen což je přibližně 5,3 miliardy trojských uncí. Různé země mají různé využití zlata.

V některých zemích zlatých šperků je velmi v poptávce a v některých dalších zemích, nákup zlata je považován za dobré formě investic. V mnoha jiných zemích se zlato také pro průmyslové účely. Kromě všech těchto zlata se používá také v elektronice, zubního lékařství a mnoha dalších oborech. S různými vlastnostmi, jako je tažnost, ohebnost, schopnost odolávat korozi a chemickým, je zlato také použit v zlaté listoval a elektrické vedení příliš.