Reklama - odkazy

Vestavěné skříně Stako

Kvalitní, skvěle řešené a zároveň designově povedené vestavěné skříně, šatny, dělící příčky či obývací sestavy naší firmy Stako zhodnotí Váš dům či byt.


Vestavěné skříně na míru

Vestavěné skříně a šatní skříně vyrábíme ve firmě AMONIT interiéry s.r.o. již sedm let a s výrobou máme bohaté zkušenosti. Působíme zejména v Praze, kde nás můžete navštívit ve vzorkové prodejně u stanice metra Háje.


Pozor na provize

Pronájem bytu? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům.


Moderní design kanceláří pro malé i velké firmy


Investiční zlato vám pomůže zhodnotit váš majetek.


Vyrábíme pro vás vestavěné skříně na míru s 5 letou zárukou.


Gold kaufen online oder in einem Geschäft in Dresden.


Gold kaufen Dresden. Goldpreis derzeit alle 10 Minuten.


Moderní kuchyně Praha s doživotní zárukou na kování. Realizace do 1 měsíce od zaměření.

Biodiverzita roztočů v prachu drůbeže

12.12.12

Úvod

Přibližně 20% populace v Indii iv zahraničí trpí různými alergiemi typů, jako je astma, atd. Tyto roztoči jsou i ekologický význam. Ve světě se 36 druhy Mite domácího prachu byly hlášeny, z nichž byly 29 byly hlášeny z Indie. Některé prachových roztočů nalezených pomocí vzorkování v prachu drůbeže jsou alergeny způsobující alergie u citlivých lidí. Některé z nich byly také zjištěno, že příčinou onemocnění drůbeže, ptáků a drůbeže pracovníků, a vytvořit ekologické nerovnováhy v přírodě. To může vyústit v problémy se znečištěním aerobio. Proto tato studie byla provedena v Pune. Zatím žádná práce byla provedena v drůbežárnách, roztoči a prachových roztočů v Pune okrese a kraji kolem.

Materiál a metody

Drůbež Roztoči jsou důležité materiály nalezené v drůbeže prachu, v atmosféře drůbežárnách na Ravet. Oblast je obklopena zemědělskou půdu a velmi málo domů. Lokalita se nachází v Pimpri Chinchwad Corporation Pune. Je to asi 10 km od PCMC oblasti. Tyto dvě drůbeží farmy byly vybrány pro studium, který se nachází asi 100 metrů od sebe.

Biodiverzita roztočů v prachu drůbeže

Dvě metody byly použity pro studium roztočů.

Metoda # 1: Pick up metodu pro izolaci roztočů z drůbežího prachu čtrnáctideníku drůbeže prachu byly shromážděny ručně z různých koutů a centrální část drůbežích farmách. Prach byl prosít sítem s velikostí ok 300 (Kashiram Maurya a Zafar Jamil). Prosévaná drůbeže prach Vzorek byl umístěn v Petriho misku 5,5 cm průměr pro mikroskopické vyšetření. To bylo rozloženy rovnoměrně v tenké vrstvě. Roztoči se pak zvedl pomocí jehly s jeho hrot ponoří do kyseliny mléčné. Od vybraného roztoči pak byly uloženy na kyselinu mléčnou v dutině bloků a byly ponechány přes noc. Kyselina mléčná byl použit k usmrcování zvířat a zúčtování roztočů a zrušení pokožky čímž byly transparentní. Roztoči pak byly namontovány na snímcích s ventrální stranou nahoru. To bylo zahájeno ve středu na čistou snímku v kapkou roztavené glycerin rosolu. Celkový počet roztočů v jednom gramu prachu byla stanovena každých čtrnáct dní jeden rok a čtyři měsíce. Průměrný počet roztočů na gram prachu byl zjištěn. Trvalé preparáty byly připraveny a roztoči byly pozorovány pod binokulárním mikroskopem výzkumu pro identifikaci a studium biologické rozmanitosti roztočů v chovech drůbeže.

Nicméně kvantifikace roztočů a izolaci flotační technikou po centrifugaci by nemohlo být provedeno během kurzu.

Metoda 2: Stanovení počtu roztočů ve vzorku drůbeže vzduchu Air bylo provedeno odměrné Tilak Sampler Air nepřetržitě po dobu jednoho roku a čtyři měsíce v obou drůbežích farmách. Diapozitivy byly připraveny rozpuštěným glycerin želé. Tyto snímky pak byly pozorovány pro kvantifikaci roztočů v drůbežím atmosféře provést analýzu biodiverzity drůbeže roztočů.

Příprava glycerin želé

  • 300 ml destilované vody se vaří v kádince.
  • 350 ml glycerin bylo přidáno do ní při varu.
  • 50 g z želatiny prášku byl přidán v malých dávkách za neustálého míchání, aby se zabránilo tvorbě shluku. Varu se pokračuje po dobu 1 hodiny, dokud se směs stala nažloutlé barvy.
  • 1 g fenolu bylo přidáno do ní, jako sterilizátoru. To bylo vychladnout na tuhnutí při pokojové teplotě. To bylo používáno po roztavení v případě potřeby kdykoli.

Připomínky a výsledky

Populace vzor různých roztočů, které patří do různých příkazů byla pozorována. Šest druhů roztočů byly pozorovány v chovech drůbeže v průběhu těchto studií. Asi 200 vzorky byly promítány zjistit procentuální zastoupení každého druhu roztočů. Tyto studie prokázaly, výskyt Cheyletus eruditus (85%), Dermanyssus galinae (10%), Dermatophagoides farinae (05%), Dermatophagoides pteronyssinus (05%) a od června 2009 do listopadu 2010. Následně několik exemplářů z Pterolichus obtusus byly hlášeny u drůbeže prachu, které jsou v rámci studie.

Výživa v Roztoči: Bylo zjištěno, že druhy Dermatophagoides krmiva od požití metody na různých houbových kultur. Roztoči bylo zjištěno, že konzumovat Aspergillus, Penicillium, Mucor a Rhizopus houby v kulturách.

Životní cyklus u drůbeže roztočů

Průměrná délka života v roztoče je až 2-4 měsíce. Na starší samec a samice roztoči podstoupit páření by páření. Nakryta fena drůbež mite klade úplně 75-100 vajec v jejím života. To klade vejce jednotlivě nebo ve skupinách až pět vajec. Po dokončení vajec o procesu žena obvykle zemře. Vajíčka jsou kladena do drůbeže prachu. Vejce jsou oválné, mírně protáhlé nebo válcovitého tvaru. Jsou sclerotized a jsou asi 50 mikrometrů délky. Vejce mohou vylíhnout larvy ihned po kladení vajíček procesu v závislosti na příznivých podmínek, nebo za nepříznivých podmínek, může vejce podstoupit diapauzy nebo odpočívat jen líhnou v příští sezóně příznivé.

Vylíhlé vejce ukazují jasné značení buněk běžících v podélném směru. Vylíhlé larvy je minuta, oválné až protáhlé grayish v barvě má tři páry nohou představují ventrálně po obou stranách. To měří přibližně 100 micronů v délce a 20 mikronů na šířku. Je líná do deutonymph. Je větší velikost než larvy, ale menší než v dospělosti. Deutonymph znázorňuje všechny čtyři páry nohou, které jsou menší délku a nejsou dobře rozvinuty. Mají spojované nohy. Ústa díly nejsou dobře vyvinuté. Muž a ženských pohlavních orgánů se dosud nevyvinul tedy samec a samice exemplář nelze je odlišit.

Po několika dnech líná deutonymph do tritonymph, která je větší než deutonymph s čtyři párů protáhlými rozvinuté nohy přítomných na ventrální straně. To ukazuje,

vývoj a diferenciace úst dílů a chelicery. Pohlavní orgány nemůže být jasně vizualizován, tedy muž a žena exemplář nelze rozlišit. Po svých životních líná rozpětí tritonymph do dospělému muži nebo ženy, v závislosti na inborne sexu v tritonymph. Muž vzor ukazuje vyvinul mužských pohlavních orgán a někdy i zbytnělé pár nohou v některých drůbežích roztočů, a to buď první nebo třetí pár nebo nějaký jiný muž charakter jako dva párů genitálních papil adanal hlupáci. V závislosti na kožní ornamenty, dřevořezbářský a orientace štětin (setation) se liší podle druhu drůbeže roztočů.

Dospělá žena má všechny čtyři párů stejně bez hypertrofie a dobře vyvinuté ženských genitálií varhany s itsspecific kamenosochařství a sklerotizace kůže a definitivní orientace štětin v závislosti na druhu roztoče.

Životní cyklus roztoče se skládá z páření v páření, kladení vajíček, vylíhnutí vejce do larvy, které línají do nymphal etap, jako deutonymph a tritonymph nakonec se vyvíjet do dospělý samec nebo samice připravena k dalšímu páření. Tak drůbež mite dokončí svůj životní cyklus během 2-4 měsíců v závislosti na druhu.

Vliv prostředí na výskyt roztočů drůbeže prachu:

Pozorování učiněná v průběhu těchto studií jasně uvedly, že roztoč výskyt se pohybuje v závislosti na kolísání teploty, relativní vlhkosti a dešťových srážek. Je zjištěno, že vyšší RH kolem 80%, mírná teplota kolem 25 ° C a časté srážky se choval stejně výhodné podmínky pro výskyt roztočů a zvýšení hustoty obyvatelstva tím, že je progresivní zvýšení počtu roztočů v jednom gramu prachu drůbeže od června do října protože tyto kongeniální podmínky existovaly v průběhu těchto měsíců ukazují nejvyšší populaci drůbeže roztočů v průběhu září a října.

Naše zjištění ukázala, že nízká RH, vysoké teploty, extrémně chladné podmínky a bez deště dny působit jako nežádoucí podmínky pro výskyt a růst roztočů. Za těchto podmínek, byl roztoč populace výrazně snížila od listopadu-květen, že je zahrnující zimní a letní sezóna.

Diskuse

Velmi málo bylo vykonáno mnoho práce na drůbežářských roztočů a prachových roztočů v regionu Pune, které se týkají druhů roztočů nalezených v roztočů drůbeže prachu. V tomto jsme provedli identifikaci a přítomnost různých typů roztočů v chovech drůbeže. Během těchto studií bylo 06 roztočů druhů vyskytujících se na různé koncentraci, které Cheyletus eruditus (85%), byl dominantní následuje Dermanyssus galinae (10%), Dermatophagoides farinae (05%), Dermatophagoides pteronyssinus (05%), přítomnost vylíhnutých vajíček a velké množství roztočů, které byly přítomny ve vzorku odebraného během období dešťů odráží chování a ekologie roztočů. Bylo zjištěno, že mírná teplota, vysoká relativní vlhkost vzduchu za předpokladu, nejvíce příjemné prostředí pro maximální procentní příspěvku roztočů v prachu drůbeže. Relativní vlhkost má vliv na populace roztočů. Tento poznatek je také podporován Spieksma (1997). Vzhledem k tomu, nízká teplota a vysoká teplota byly nalezeny nepříznivé pro přežití roztočů, jak se ukázalo v chladných suchých zimních měsících a horkými léty v dubnu a květnu. To je v souladu s těmi Jogdand (2007). V této studii Dermanyssus byla také nalezena, což je skutečný kuře roztoč. Hughes (1976) našel své distribuci jako kosmopolitní. Cheyletus eruditus byl nalezen v nejvyšší procentní příspěvku. Práce na tomto druhu byla také provedena Choudhary & Mukherjee (1971), a zaznamenaly ji jako společný staršího, roztoče. Populace roztočů lišil v různých ročních obdobích.